KONST / Litografier / Färglitografi 13878048
nr 1387 8048
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 198/260m brudpar. Motivet: 46x61cm, yttermått inklusive ram: 66x79cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:18:15
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman